Kniha návštěv

Datum 16.02.2016
Vložil Mirek
Titulek Re: zakoreňovanie na jar

Díky za podporu!!!
Zvažoval jsem zda obdržené řízky ještě uložit do chladna k pozdějšímu zakořenění, nebo se do toho pustit nyní. Zvítězila varianta nyní, protože řízky cestovaly odněkud z Ukrajiny, a já nevěděl jak jsou staré a kdy byly střiženy. U těch mých odrůd by mě přípádná ztráta zase až tak nebolela. Lukrativní odrůdy po prokořenění balu umístím v kontejnerech na schody k citrusům, kde budou mít světlo a relativní chladno, takže by se neměly vytahovat, další varianta je do skleníku u baráku, který je prozatím díky nízkému slunci ve stínu, takže taky by k přílišnému "oslunění" taky nemělo dojít. U skleníku bych je musel hlídat proti případným mrazům, na schodech to nehrozí. M.

Datum 31.10.2015
Vložil jujto
Titulek Alginure

Z testov, co sa vykonavali na Slovensku aj z rad a navodov som pochopil, ze Alginure sa pouziva maximalne dva az tri razy. Dostatocna listova plocha, pred kvetom a tesne po odkvete. Pretoze jeho ucinok pri pouziti pri narastajucich, alebo vyzrievajucich plodoch sposobuje deformaciu plodov. Odhadujem, ze rastlina sa viac ako plodom venuje generovaniu obrannych latok, a preto k tomu dochadza. Tipujem, ze moze sposobit aj horsie chutove vlastnosti pri tomto podla mna neskorom pouziti. Aj ked teraz podla ekonavodu na galati.sk je ho mozne pouzit az do fazy pred uzatvaranim strapcov ho radsej pouzivam max tri krat za rok.
PrevB2 mame s kolegom odskusane aj v kombinaciach s roznymi domacimi prisadami do postrekov. Len ho treba pouzivat pravidelne ako prevenciu. Pozor na vyssie koncentracie a vyssie teploty, vtedy je fytotoxicky. Rad ho pouzivam. Vsetko potom chvilu jemne vonia po pomarancoch. Kolegovi sa takto dari aj cistu europsku revu udrzat bez chemie. Jedina tzv chemia, ktoru pouziva je sulka na jesenny, ci predjarny postrek. Rovno zoberie popri ovocnych stromoch aj hrozno.

Datum 10.11.2015
Vložil Wimpi
Titulek Re: Alginure

Píšete, že Alginure způsobuje u narůstajích bobulí deformace plodů a že to může způsobit i horší chuťové vlastnosti. Prosím, můžete uvést zdroj(e) této informace? Já jsem se totiž dotazoval přímo u Bicontu (dovozce) na možnost pozdějšího použití Alginure a bylo mi sděleno, že i pozdější použí je možné (bez omezení), ale protože je ekonomicky nevýhodné oproti aplikaci měďnatých přípravků, tak se přibližně od fáze bobulí ve velikosti hrášku pro ekorežim produkčních vinic již doporučuje použití měďnatých příptavků (které jsou také "eko"). Žádné riziko deformací plodů, či jiná rizika, plynoucí z pozdějšího použití přípravku mi nebyla sdělena, ačkoli můj dotaz byl takto směrován. Díky W.

Datum 31.10.2015
Vložil jujto
Titulek giberelin

Zdravim. Giberelin som zakupil cez E-bay a uspesne otestoval na odrodach Kokl a Elegant. Aj na zvacsenie strapca aj na zvacsenie bobuli. Na bezssemennost a pokusy nebolo dost materialu. Prvych 5-7 listov bolo diky silnej nakaze minuleho roku a takmer ziadnemu vvyzretemu drevu norma. Zo starych taznov som bol nuteny urobit ramena kordonu. Koklu bolo prilis aj davka na zvacsenie strapcov. Bol z toho chumelec takmer bez bobuli. Myslel som, ze tym zamedzim sprchavaniu strapcov, ale po tomto roku som sa namiesto pokusovania rozhodol pre prestepenie. Elegant velmi dobre reagoval aj na zvacsenie sukvetia (pre silno natlacene strapce k tomu sklonnych odrod), aj na zvacsenie bobuli. Podlhovaste bobule boli k mojmu pocudovaniu chutnejsie ako normalne na porovnanie. U osetrenych strapcov na zvacsenie bobuli zmizlo akekolvek hraskovanie. Bobule boli hutnejsie a chruplave. Mnam. A aspon mam otestovane, ze ten biely prasok co som kupil, je skutocne ten biely prasok co som kupit chcel.

Datum 31.10.2015
Vložil jujto
Titulek Re: giberelin

Nedopovedal som vetu. Prvych 5-7 listov bolo silne zdeformovanych a dieravych ako sito uz hned od zaciatku na kazdom z vyhonov. Horsie bol na tom Elegant.

Datum 01.11.2015
Vložil Mirek
Titulek Re: Re: giberelin

Co se poškození týče, nebo například výpadek v plodnosti v následujícím roce díky požití hormonu, tak nic takového jsem nepozoroval, jen ta třapina.

Datum 01.11.2015
Vložil jujto
Titulek Re: Re: Re: giberelin

Minuly rok som este giberelin nepouzival. Minuly rok boli u mna na danej drotenke katastrofalne rozmnozene hubove choroby. Preto mi rastliny dopadli tak, ze takmer vobec nevyzreli. Mal som paralelne s nimi zo zapadnej strany pletivo s uhorkami. Tie velmi rychlo urobili zelenu stenu a kedze boli relativne blizko drotenky s vinicom (20-30 cm, aby som spevnil oporu pletivu s uhorkami) drzali vlhkost a tienili slnku uz od obeda. Tam bol raj pre hubove choroby. Namiesto dva v jednom boli sice v danom roku uhorky ale dva roky vinic ledva prezival. Co sa tyka Giberelinu, som absolutne spokojny. Ale tiez som toho nazoru, ze existuje kopa odrod, ktore jeho osetrenie absolutne nepotrebuju. Aj ked vplyvom giberelinu, nehraskujuci a bezsemenny Talizman ako ho na ukrajinskych forach popisuju by tiez nemusel byt na zahodenie.

Datum 01.11.2015
Vložil Mirek
Titulek Re: giberelin

Díky za info a zkušenost. Já jsem se letos k použití nedostal, a myslím že to ani nebylo nutné. Afrodita i Lora, na které jsem ho použil vloni, měly velmi pěknou úrodu, střapce byly celkově rozvolněné i když menší. U Afrodity jsem prováděl redukci zmenšením střapců, některé střapce měly bobule protáhlejší, možná tam něco z loňského pokusu v keři zůstalo.
Chce to vyhlédnout si odrůdy, u kterých to bude znamenat zlepšení. Vloni jsem zkoušel ošetření i na Kodrjance a Talismanu, střapce byly velké, rozvolněné ale...... ale i třapina byla nesympaticky "mohutná" a křehká, neošetřené střapce byly prostě "kulturnější". Pokud budu giberellin aplikovat, tak jen na vybrané odrůdy a střapce (viděl bych to jen na bílé odrůdy), prioritou bude ochrana proti chorobám a hmyzu, spojená s důkladnou redukcí počtu střapců.

Datum 06.07.2015
Vložil RS
Titulek padlí

Múčnatka je u mňa v plnom prúde, postriekal som mladé sadenice prípravkom Thiovit. Bohužiaľ vysoká teplota počas dňa zaúčinkovala proti mne a listy zostali úplne spálené:-( Radšej bez postreku. Pekné leto, želá RS

Datum 14.07.2015
Vložil Mirek
Titulek Re: padlí

Je potřeba ošetřovat během neslunečných dnů, pokud je jasno tak zrána nebo navečer, a hlavně preventivně. Padlí je zákeřné, přichází téměř nepozorováno, a pokud se projeví ve větší míře tak zdevastuje vše na co padne.
Přeji rychlé zotavení a ať se daří.

 

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode